Fırat Üniversitesi Rektör Adaylığı

Köklü bir geçmişe sahip olan Fırat Üniversitesinin, ürettiği bilgiyi şehrin, bölgenin ve ülkenin kalkınması için ekonomik katma değere dönüştürülmesi vizyonu ile üniversite yönetimine talibim. Bu çerçevede, yarım asrı aşan birikimi ile Fırat Üniversitesinin üzerine düşen önemli görevlerden biri şehrimizin ve bölgemizin potansiyeli yüksek özelliklerini gün yüzüne çıkararak sanayiye ve topluma kazandırmayı hedeflemekteyim. Mühendislik alanlarındaki birikimi başta olmak üzere, Fırat Üniversitesinin artık bu birikimini içinde bulunduğu şehir ve bölge ile paylaşarak,  çevresinde bir sanayi kümelemesi oluşturması gerekmektedir. Araştırma fonları ile ilimiz başta olmak üzere yükte hafif pahada kıymetli ürünlerin geliştirilmesinde iş dünyasının ar-ge istekleri desteklenerek, ilimizin ekonomisinin güçlenmesi, nitelikli insan kaynağının şehrimizde tutulması ve istihdama katkı verilmesi üniversitemizin en önemli misyonları arasında olacaktır. Bu doğrultuda, üniversitenin ar-ge misyonu güncellenerek, üniversite-sanayi işbirliği ile ekonomik katma değer üretebilecek alanlarda ar-ge çalışmalarına öncelik verilecektir. Ayrıca, üniversitenin içinde bulunduğu toplum ve sosyal çevre ile bütünleşmesini sağlayacak ve paydaşlarının gelişimine yönelik faaliyetler, rehberlik ve danışmanlık hizmetleri verilecektir.

Elazığ’ımızın tüm aktörleri ile bir kent vizyonu çalıştayı yapılarak, sanayi, sağlık, eğitim, gıda ve tarım,  turizm, lojistik, yapay zeka ve dijitalleşme gibi alanlarda ortaya konulacak vizyon çerçevesinde, Üniversite sorumluluk almaktan çekinmeyecek ve bu şehrin emrinde olacaktır. Fırat Üniversitesi, belirlenecek sektörlerde gerek projelerin geliştirilmesi ve gerekse projelerin yürütülmesinde aktif görev alacaktır. Şehrin en üst düzey eğitim-öğretim kurumu olan Üniversitemizin Elazığ’ın geleceğine yön vermede söyleyecek bir sözü olmalıdır.

Bütün eğitim hayatı ve yaşamı Elazığ da geçmiş bu şehrin bir evladı olarak, uzun yıllardır gerek iş dünyası ve gerekse sivil toplum kuruluşlarıyla yakın çalışmasından edindiği şehir kültürünü tanıma avantajı ile Elazığ’ımızın gelişmesinde ve kalkınmasında öncü rol alacak bir Fırat Üniversitesi için rektörlük görevine talibim ve bu misyonu benimseyen herkesten destek istiyorum.

Basından Haberler:

Elazığda Bugün

Elazığ Harput Gazetesi

Elazığ Yeni Haber Gazetesi

Elazığ Son Haber

Gün Işığı Gazetesi

Haber23 TV

Elazığ Fırat

Kanal23

Elazığ Detay Haber

Haber Ayrıntı